بازی بلاک چین چیست؟ کسب درآمد از بازی های بلاک چین

    اطلاعات :

  • مطلب شماره 22 از سایت بازار های مالی با هادی
  • این مطلب در تاریخ چهارشنبه 24 فروردين 1401 ارسال شده است
  • ناشر این مطلب هادی الهامی می باشد
  • تا کنون 42 بار از این مطلب بازدید شده است
  • اشتراک گذاری این مطلب در : تلگرام  , واتس آپ

توضیحات :

بازی های بلاک چین بازی های دیجیتالی هستند که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند. از آنجا که بلاک چین دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند امنیت بالا، غیر قابل دستکاری بودن و… است. بازی های بلاک چین نیز با استفاده از این ویژگی ها، مشکلات بازی های موجود و سنتی را حل کرده اند.

بازی های بلاک چین فعالیتی غیر متمرکز دارند و می‌توان در آنها علاوه بر بازی به کسب درآمد پرداخت. همچنین به دلیل تنوع بازی ها در این حوزه تمام اشخاص با هر سطح از دانش و در هر رده سنی می توانند در این بازی ها حضور داشته باشند و از آنها کسب درامد کنند. به طور کلی بازی های بلاک چین روش های جدیدی را برای لذت بردن هر چه بیشتر کاربران از بازی ها بوجود آورده اند. در ادامه با ما همراه باشید.

بازی های بلاکچین نسل بعدی صنعت بازی هستند که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند.

فناوری بلاک چین امروزه علاوه بر اینکه زیرساخت اصلی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و… است می تواند در زمینه های مختلف دیگری مانند سیستم های بانکداری سنتی، خرید و فروش املاک و ماشین، در صنعت بازی و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر دوست دارید به طور کامل در زمینه بازی های بلاک چین بدانید و حتی کسب درآمد کنید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

قبل از اینکه با بازی های بلاکچین آشنا شوید باید اساس کار بلاک چین را بدانید.

به طور خلاصه بلاک چین (Blockchain) روشی برای جلوگیری از خطر هک شدن و از دست دادن داده ها است که شامل زنجیره ای طولانی از بلوک های رمز نگاری شده می باشد.

در این روش داده ها و اطلاعات تراکنش ها در بین نودهای بی شماری در سراسر جهان که به شبکه بلاک چین متصل هستند، تقسیم می شود. با فراگیری و پیشرفت فناوری بلاک چین، از این فناوری در ساخت بازی های متنوع نیز استفاده می شود که به اصطلاح بازی های بلاک چینی نامیده می شوند.

تفاوت بازی های بلاکچین با بازی های معمولی

در بازی های معمولی به ویژه در بازی های آنلاین، تقلب یا جعل داده ها و اقدامات کلاهبرداری مانند سرقت و فروش حساب های کاربران به مشکلات عمده تبدیل شده است. از نظر فنی نه تنها می توان بازی های معمولی را هک کرد بلکه می توان حساب ها (اکانت ها) و داده های دیگران را نیز به سرقت برد.

البته به دلیل متمرکز بودن این بازی ها سازندگان بازی های سنتی نیز سعی می کنند با حذف حساب کاربران کلاهبردار و به‌روزرسانی مرتب بازی ها، این مشکلات را برطرف کنند، اما این کار مانند یک بازی موش و گربه است. از طرفی دسترسی توسعه دهندگان به بازی ها، حساب کاربران و اطلاعات شخصی آنها یکی از معضلات بازی های سنتی است. چرا که توسعه دهندگان بازی های سنتی در هر زمان که بخواهند می توانند دسترسی کاربران را به بازی محدود کرده و یا با از کار انداختن سرورهای بازی آن را غیر فعال نمایند، در صورتی که در بازی های بلاکچین اینگونه نیست.

در بازی های بلاکچین به دلیل زیرساخت های بلاکچینی کنترل بازی ها و امور حاکمیتی بر عهده بازیکنان و جامعه فعال بازی ها است و هیچ شخص یا سازمان ناظری نمی تواند به دارایی ها و اطلاعات شخصی بازیکنان دسترسی داشته باشد. به همین علت بازی های بلاکچینی از حریم خصوصی و عدم تمرکز بالایی برخوردارند.

به سبب استفاده از فناوری بلاکچین در این بازی ها شفافیت بالایی در آنها وجود دارد از این رو تقلب در بازی های بلاکچین بسیار دشوار است و محیطی ایجاد شده است که می‌توان با خیال راحت بازی ها را انجام داد.

ویژگی های بازی های بلاکچین و کریپتویی

1. در حین انجام بازی می توانید درآمد کسب کنید

فناوری بلاکچین اساس ارزهای دیجیتال است. بازی های بلاکچین نیز از این فناوری برای خرید و فروش کاراکترها و اقلام این بازی ها از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. برای مثال شما در عوض فروش شمشیر خاصی که  در یک بازی کسب کرده اید ارز دیجیتال مانند اتریوم، بیت کوین و… دریافت می‌کنید. با این کار می توانید درآمد کسب کنید.

لازم به ذکر است که در بازی های معمولی، می توانید اقلام و شخصیت های آن بازی را با ارز و امتیاز بازی خریداری کنید، اما بازی های کمی وجود دارد که به شما امکان خرید و فروش با دیگران را بدهد. یکی از دلایل آن این است که با جعل داده ها و برنامه نویسی، امکان خرید و فروش غیرقانونی وجود دارد اما خرید و فروش با استفاده از فناوری بلاکچین که جعل و تقلب در آن بسیار دشوار است این امکان را فراهم کرده است.

اکثر آیتم ها و امکانات درون بازی های بلاکچین قابلیت توکنیزه شدن و تبدیل به NFT شدن را دارند. بازیکنان در این بازی ها می توانند دستاوردهای خود را ابتدا توکنیزه کرده و سپس به صورت توکن های غیر مثلی در بازارهای NFT به فروش بگذارند و در ازای آنها ارز دیجیتال درخواستی خود را دریافت نمایند و از این طریق به کسب درامد در این بازی ها بپردازند.

2. امکان فیلتر بازی ها وجود ندارد

بازی های سنتی به ویژه بازی های آنلاین، همه توسط توسعه دهندگان و سازندگان آن بازی به طور مداوم توسعه و به‌روزرسانی می یابند. سرورهای این بازی ها به طور انحصاری و کاملا در اختیار توسعه دهندگان آن می باشند که این امر باعث متمرکز شدن و حریم خصوصی در این بازی ها می شود. زیرا آنها می توانند در هر زمان بازی را متوقف کرده و یا آن را فیلتر نمایند.

بازی های بلاکچین تفاوت قابل توجهی با بازی های سنتی دارند زیرا هیچ اپراتوری مسئول بروز رسانی و توسعه بازی ها نیست. همچنین در این بازی ها یک سرور مرکزی متمرکز وجود ندارد و حاکمیت بازی ها در اختیار بازیکنان است.

پس از انتشار بازی های بلاکچین، داده های درون بازی توسط کاربران ذخیره می شود و با استفاده از مدیریت توزیع یافته در فناوری بلاکچین بروز می شود و هر کاربر یک نسخه از آن را در اختیار خواهد داشت. درست همانند بیت کوین که تراکنش ها توسط ماینرهایی که در سراسر جهان توسعه یافته اند تایید می شود. با این تفاسیر فیلتر بازی های بلاکچین و توقف آنها تقریبا غیر ممکن می شود.

3. نگران بازی تقلبی نباشید

در بازی های سنتی موجود، عملی به نام بازی تقلبی یا هک شده که در آن بازیکن با دستکاری در کد های بازی  شخصیت را تقویت می کند، به یک مشکل تبدیل شده است.

به عنوان مثال: در بازی که در آن کاربران با رسیدن به مراحل بالاتر بازی شخصیت درون بازی را تقویت می کنند، این امکان وجود دارد که با تغییر در کد های بازی بدون رد کردن مراحل بازی از همان ابتدا کاراکتر درون بازی را به حداکثر قدرت رساند.

در نبردهای تیمی و بازی های رقابتی هم اگر با شخصیتی که در حال تقلب است برخورد کنید شخصی که به طور جدی بازی می کند ضرر خواهد کرد.

از سوی دیگر، بازی های بلاکچین به صورت غیر متمرکز مدیریت می شوند و حتی در صورتی که فردی بخواهد با تغییر دادن کد های درون بازی نیز تقلب کند این تغییر باید بین شرکت کنندگان (گروه ها) در سراسر جهان به توافق برسد، که این کار تقریبا غیر ممکن است.

بنابراین اگر شما در یک بازی که در بستر بلاکچین است مشغول بازی هستید، می توانید با خیال راحت بدون ترس از تقلب کردن سایر کاربران از بازی لذت ببرید.

4. اقلام به دست آمده در بازی تبدیل به دارایی می شوند

در بازی های سنتی، حتی اگر ارز و سکه در بازی دریافت کنید، اساساً استفاده از آن در خارج از بازی غیرممکن است. یا این حال در بازی های بلاکچین می توانید آزادانه به خرید و فروش اقلام و کاراکترهای خریداری شده در بازی بپردازید.

به عبارت دیگر، می توان گفت که بازی های بلاکچین می توانند پولی را کسب کنند که بازی های موجود ندارند و همچنین دارای پتانسیل تجاری سازی هستند. ارز مورد استفاده در بازی های بلاکچین ارزهای دیجیتال هستند که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته اند و برخی از آنها مانند اتریوم و بیت کوین از ارزش بسیار بالایی برخوردارند.

در بازی های بلاکچین افراد می توانند پس از توسعه زمین ها و اقلام درون بازی و یا ارتقاء کاراکتر خود آنها را برای فروش گذاشته و با ارز دیجیتال مبادله کنند. در صورتی که در بازی های سنتی این امر امکان پذیر نیست.

چگونه با بازی های بلاکچین درآمد کسب کنیم؟

در بازی های بلاکچین، همان طور که گفته شد می توانید زمین ها، ساختمان ها، حیوانات، ابزارها و کاراکترها را خرید و فروش کنید، که حتی پس از پایان بازی نیز باقی خواهند ماند. بنابراین می توانید آنها را به عنوان دارایی در نظر بگیرید و از این طریق به درآمد زایی بپردازید.

در نظر داشته باشید که اقلام کمیاب و شخصیت های جذاب با قیمت بالایی خرید و فروش می شوند. علاوه بر این هر چه آیتم های درون بازی که به شما تعلق دارند در سطح بالاتری قرار داشته و پیشرفته تر باشند ارزش بیشتری دارند.

1. خرید و فروش دارایی

دارایی هایی مانند شخصیت ها و اقلام را می توان با دیگران خرید و فروش کرد، بنابراین اگر دارایی کمیابی باشد، با قیمت بالایی خرید و فروش می شود. در این صورت، پرداخت نیز با ارزهای دیجیتال انجام می شود. برای فروش دارایی های درون بازی کافیست در مارکت درون بازی و یا بازارهای خرید و فروش توکن های غیر مثلی آنها را به اشتراک گذاشته و یک قیمت برایشان تعیین کنید و منتظر فروخته شدن آنها باشید.

از آنجا که فناوری بلاکچین امکان تقلب را ندارد، شما فقط دارایی هایی را که به روش درست به دست آورده اید خرید و فروش می کنید. از این نظر، دنیای بازی های بلاکچین عادلانه، منصفانه و با شفافیت بالا خواهند بود.

2. دریافت حقوق درون بازی

شما علاوه بر اینکه می توانید با خرید و فروش شخصیت ها و اقلام بازی به خرید و فروش بپردازید. اگر مالک زمین بازی هستید، می توانید هزینه استفاده را از شخصی که از زمین استفاده کرده است دریافت کنید یا به عبارتی از او اجاره بگیرید.

از آنجا که می توان ثابت کرد که زمین به طور غیرقانونی به دست نیامده است، خرید و فروش به همان روشی که در دنیای واقعی وجود دارد امکان پذیر است.

3. سود سهام و پاداش محتوا

به طور خلاصه شما می توانید با ثبت نمرات عالی در بازی، یا با انجام قرعه کشی، شرط بندی و غیره دارایی کسب کنید. در این بازی ها مسابقات فصلی، مناسبتی و چالش های بسیاری برگزار می شوند که در هر یک از آنها به نفرات برگزیده پاداش هایی تعلق می گیرد.

با افزایش تعداد کاربران در بازی های بلاکچین، میزان توجه و میزان نقدینگی نیز افزایش می یابد. همچنین می توانید بازی های بلاکچین را مشاهده کنید که در آن کاربران برای دریافت پاداش جمع می شوند.

توجه: افتتاح حساب در صرافی ها برای انجام این بازی ها ضروری است زیرا مبنای آن معاملات ارز های دیجیتال هستند. شما می توانید هم اکنون و تنها در چند دقیقه در صرافی ارز دیجیتال اکس کپیتال به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

کدام بازی های بلاک چین بهتر هستند؟

بازی های بلاکچین انواع مختلفی دارند که هر بازی سبک خاص خود را دارد. در بین بازی های بلاکچین ارائه شده برخی از آنها از محبوبیت بالایی در بین گیمرها برخوردارند